Kompleksowe zabezpieczenie floty – jak wybrać odpowiednie ubezpieczenia OC, AC i GAP?

Zdjęcie artykułu
GAP
2024-05-07

Flota pojazdów to ważny zasób Twojego przedsiębiorstwa. Sprawa jest więc jasna – musisz ją zabezpieczyć przy pomocy odpowiedniej polisy. W tym przypadku „dmuchanie na zimne” to wręcz obowiązek – koszty, na jakie naraziłby Cię niespodziewany wypadek czy kradzież, nie są warte oszczędzania. Jak zatem wybrać odpowiednie ubezpieczenia samochodowe dla firm? Podpowiadamy.

Jakie ubezpieczenia samochodowe dla firm są najważniejsze?

Zacznijmy od najważniejszego – samo OC przy ubezpieczaniu floty pojazdów nie wystarczy. Po pierwsze z uwagi na wspomniane już ryzyka. Po drugie zaś – rozszerzona ochrona będzie zapewne wymagana przy leasingu pojazdu czy zaciągnięciu kredytu na jego zakup. Czego zatem potrzebujesz?

OC i AC dla floty pojazdów

Pakiet OC i AC to absolutna podstawa. Polisa od odpowiedzialności cywilnej ochroni Cię przed konsekwencjami finansowymi spowodowania wypadku. Natomiast AC to zabezpieczenie Twoich pojazdów. W zależności od wariantu będzie chronić m.in. w sytuacji, kiedy dojdzie do:

  • kradzieży auta,
  • jego uszkodzenia lub zniszczenia.

Dodatkowo do takiego pakietu można dobrać np. ubezpieczenie szyb, assistance czy tzw. zieloną kartę.

Ubezpieczenie GAP

GAP, czyli Guaranteed Asset Protection, to ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu. Jest szczególnie ważne dla zarządzających flotą. Taka polisa „zadziała”, gdy dojdzie do kradzieży lub szkody całkowitej pojazdu. Wówczas ubezpieczyciel pokryje różnicę między świadczeniem wypłaconym z AC a – w zależności od rodzaju ochrony:

  • fakturową wartością pojazdu (GAP fakturowy),
  • sumą ubezpieczenia AC ważnego na dzień zawarcia umowy (GAP casco),
  • kwotą pozostałą do spłacenia za pojazd w ramach leasingu (GAP finansowy).

Elastyczne opcje ubezpieczeniowe dla floty – jak porównywać ze sobą oferty?

Aby zapewnić flocie odpowiednie zabezpieczenie przed ryzykiem wypadku czy kradzieży, a jednocześnie nie przepłacić, warto ubezpieczyć pojazdy w ramach jednej polisy. To odpowiedź na pytanie, jak obniżyć koszty ubezpieczenia floty przy zachowaniu korzystnych warunków ochrony.

Cena ubezpieczenia samochodowego dla firm to nie wszystko!

Kiedy porównujesz oferty GAP, OC i AC dla floty pojazdów, zwróć uwagę nie tylko na koszt polisy. Owszem, jest on ważny, ponieważ stanowi istotny wydatek. Jednak kluczową kwestią są parametry ubezpieczenia, czyli m.in.:

  • suma ubezpieczenia;
  • zakres ochrony i wyłączenia z niej – warto pamiętać, że istnieje np. „luka w ubezpieczeniu GAP czy AC” – cudzysłów jest nieprzypadkowy, bo wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczyciela następuje najczęściej wtedy, gdy szkoda pojazdu została wywołana celowo, nastąpiła pod wpływem alkoholu albo środków odurzających lub kiedy auto stało się narzędziem przestępstwa;
  • sposób obliczania wartości szkód i rozliczenia kosztów ich likwidacji (gotówkowe? bezgotówkowe? naprawa w oparciu o jakie części?).

Ta lista jest znacznie dłuższa, a doprecyzowanie, jakie warunki zabezpieczenia przed ryzykiem wypadku czy kradzieży aut będzie najlepsze, jest trudne bez spojrzenia na konkretną flotę. Dlatego najlepiej postawić na porady dotyczące wyboru ubezpieczenia dla floty samochodowej udzielane przez niezależnych ekspertów.

Specjaliści po przeanalizowaniu Twojej sytuacji przeszukają oferty ubezpieczycieli i pomogą wynegocjować najkorzystniejszy wariant. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybierasz polisę, która zabezpiecza Twoje interesy, a przy tym jest naprawdę korzystna finansowo.

Potrzebujesz wsparcia w tym zakresie? Mamy ogromne doświadczenie w ubezpieczaniu flot. Zapraszamy do kontaktu.

Baza wiedzy

Na naszym blogu dzielimy się eksperckimi rekomendacjami na temat dostępnych form finansowania i możliwości, jakie niosą. Żadnego lania wody, tylko rzetelne informacje przedstawione w przystępny sposób. Piszemy nie dla algorytmów, a dla ludzi.

Zdjęcie wpisu
GAP
2024-05-07

Kompleksowe zabezpieczenie floty – jak wybrać odpowiednie ubezpieczenia OC, AC i GAP?

Kompleksowe zabezpieczenie floty

Zdjęcie wpisu
Wynajem Długoterminowy
2024-03-22

Wynajem długoterminowy czy leasing na start – która opcja jest lepsza dla Twojej firmy?

Rozpoczynasz działalność biznesową? Skoro tak, zapewne potrzebujesz mniejszej lub większej floty pojazdów.

Zdjęcie wpisu
Leasing
2024-02-15

Leasing maszyn budowlanych – optymalizacja kosztów inwestycyjnych

Branża budowlana jest niezwykle konkurencyjna. Jeżeli chcesz w niej wypracować stabilną pozycję, potrzebujesz nowoczesnego sprzętu. Sęk w tym, że zakup wysokiej klasy koparki, spycharki, kruszarki czy podnośnika może oznaczać ubytek nawet kilkuset tysięcy złotych z budżetu.

Zdjęcie wpisu
Leasing IT
2024-01-11

Leasing sprzętu IT – zwiększ efektywność swojej firmy

Bez względu na to, w jakiej branży działa Twoja firma, na co dzień jest Ci potrzebna szeroka gama sprzętu IT. Laptopy, komputery stacjonarne, do tego drukarki i skanery, serwery czy dyski zewnętrzne do przechowywania danych…

CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Kontakt

Jeśli interesuje Cię leasing, kredyt lub wynajem? Szukasz najlepszej oferty? Chcesz podzielić się uwagami dotyczącymi naszej pracy czy firmy?
Wypełnij poniższy formularz. Na pewno oddzwonimy!

Siedziba ikonaClickLease Oddział Poznań
ul. Murawa 37C lok.1
61-655 Poznań
Tag ikonaNIP: 631-26-91-342
Tag ikonaKRS: 0000841993
Tag ikonaNumer KNF:
RPK033805

Nie wiesz, która forma finansowania będzie dla Ciebie najlepsza? Potrzebujesz naszej pomocy? Nasi eksperci już na Ciebie czekają, by rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania! Zostaw nam swój numer telefonu - oddzwonimy najszybciej jak to tylko możliwe.

Formularz

Używamy na naszej stronie plików cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu oraz innych opisanych w naszej Polityce prywatności.